Omik*, Eesti Geoloog alustab!

Mis on Eesti Geoloog?

Eesti Geoloog on sotsiaalmeediakanal, mis asub avaldama olulist ja huvitavat infot teemavaldkonnast, mis pahatihti (teatavatel ajaloolistel põhjustel) kutsub auditooriumis esile ninakirtsutusi – ähh, saadana geoloogid, tahavad jälle kuskil koppa maasse lüüa... Kas, kus, kuidas, miks ja kui palju geoloogid seda ise tegelikult teha tahavad, saategi edaspidi lugeda Eesti Geoloogist, sest siin kirjutavad, kõnelevad ja näitavad erinevaid pilte (nii liikuvaid kui liikumatuid) just Eesti geoloogid ise. Üritame olla asjalikud ja käsitleda teemasid, mis ühiskonnas parasjagu olulised on, hoides pigem tasakaalukat ja teaduslikku joont. Aga nagu Krokodill Genal, kes töötas hommikul üheksast õhtul viieni loomaaias krokodillina, aga ülejäänud ajal lustis koos Potsatajaga, jäädes samas siiski krokodilliks, on ka Eesti Geoloogil oma lõbusam pool. Kuid seegi on vähemal või rohkemal määral geoloogiaga seotud.

Võibolla pakub Sulle huvi, mis seob bioloog Karl Ernst von Baeri, lavastaja Evald Hermaküla ja kunstnik Navitrollat? Võibolla tahad teada, millal toimus Eesti aladel viimane vulkaanipurse ning millal on oodata järgmist? Miks tabavad meie kodumaad nii tihti meteoriidid? Või huvitab Sind, milliseid maavarasid meil Eestis leidub ja kuidas nende uurimine välja näeb? Tahad teada, mismoodi on omavahel seotud geoloogia, keskkonnakaitse ning Sinu kaevu joogivee kvaliteet? Aga äkitsi murrad Sa hetkel pead hoopis selle üle, milliseid kerisekive oma sauna tarbeks valida ning kas ja kui sügavalt aiamaad kaevata? Eesti Geoloog võib siin oma abistava käe ulatada.

Kasutades sotsiaalmeediakanaleid (Facebook, Twitter, Instagram) ja Eesti Geoloogi blogi, üritame Sinuni tuua värskeimaid uudiseid Maa pealt ja maa alt. Loodame pakkuda ka märkimisväärsel hulgal originaalmaterjali, muuhulgas persoonilugusid inimestest geoloogias ja geoloogiast inimestes.

Kui soovid neis teemades kaasa rääkida või Sul tekib mõni pakiline küsimus geoloogidele, siis on Sinu käsutuses meie Facebooki leht ja meiliaadress, mille abil võid oma küsimustele vastuse saada.

Kes on Eesti Geoloog?

Hetkel on toimetus komplekteeritud geoloogidest teemade kaupa järgmiselt:

Teaduslik geoloogia - Marija Dmitrjeva, Lauri Joosu ja Hanna Raig
Maavarad - Hardi Aosaar ja Henri Kersna
Loodusgeoloogia - Mare Laan ja Katrin Kuslap
Keskkonnageoloogia - Kristiina Kebbinau, Siim Nirgi ja Siim Tarros
Geoloogide töö ja persoonilood - Aivo Averin ja Sander Olo
Varia - Henri Kersna ja Sander Olo

Me töötame selle nimel, et kaasata arutellu järjest rohkem ja rohkem endast targemaid inimesi, ent seniks leppige meiega :). Me anname endast parima!

Mente et malleo!**

 

*“Tervitus!“ geoloogide kõnepruugis

** ld.k „Mõistuse ja vasaraga“, geoloogide deviisJärgmine
GALERII: Looduse Omnibussiga rändrahnujahil

Vastused puuduvad

Email again: