IN MEMORIAM – Väino Puura

Sel nädalavahetusel lahkus meie seast Tartu Ülikooli emeriitprofessor Väino Puura.

Eesti Geoloogi toimetusele tuleb see uudis raskelt. Mitmed meist on olnud Väinoga seotud nii ülikooliajast, mäletades teda toreda ja alati rõõmsameelse professorina, samuti hilisematest aegadest, käies Väinoga läbi nii tööalaselt kui ka Eesti geoloogia teemadel laiemalt kokku puutudes.

Väino oli Geoloog suure algustähega, jõudes tegeleda nii mitmete geoloogia eriala suundadega, et neist saaks kokku panna ühe põhjaliku õppekava või raamatu kokkuvõtva pealkirjaga „Geoloogia“. Eriliseks tegi Väino see, et neid laialdasi teadmisi oli ta alati valmis lahkelt teistega jagama, olles mentoriks ja juhendajaks paljudele Eestis ning maailmas praegugi aktiivselt tegutsevatele geoloogidele.

Ei saa ka kuidagi mööda vaadata tema patriotismist, arendamaks ja populariseerimaks Eesti geoloogiat. Ta oli väga aktiivne tegutsemaks selle nimel, et Eesti geoloogial läheks hästi. Samuti pööras ta ausalt tähelepanu kohtadele, mis vajaksid parendamist või täiendamist, hoides samas alati rahulikku ja kaalutlevat meelt.

Väino jääb meile alatiseks meelde oma rahuliku ja meeletult positiivse ellusuhtumisega. Ta suutis säilitada rõõmsat meelt ka rasketel hetkedel, olgu selleks võitlused karudega Siberi välitöödel, Maroko ekspeditsiooni pikad matkad eeslitel või pingelised päevad kuumas Jordaania kivikõrbes.

Puhka rahus, Väino.


Väino Puurale on avatud virtuaalne järelehüüderaamat, kuhu on oodatud panustama kõik soovijad.


Ärasaatmine lähedaste, sugulaste ja sõprade poolt toimub laupäeval, 20. jaanuaril kell 15.00 Tartu krematooriumi suures saalis. Hindamaks Väino panust nii Eestile kui kogu maailmale palume osaleda mälestusüritusel Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis laupäeval, 20. jaanuaril algusega kell 16.30.

Eelmine
Volli Kalm läbi aegade
Järgmine
Kivimäe kuningas

Vastused puuduvad

Email again: