IN MEMORIAM - Volli Kalm

23. detsembril lahkus meie hulgast Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm. Professor, teadlane ja geoloog.

Eesti Geoloogi toimetus langetab leinas pea, mälestamaks meie Alma Mater'i rektorit ja väärt õppejõudu, kellega igaühel meist Eesti Geoloogi toimetuses on olnud tudengipõlves oma isiklik kokkupuude.

Volli oli üks neist õppejõududest, kelle loengud olid erilised. Ta oli alati konkreetne ja aus. Kui midagi oli hästi, siis ta kiitis ja kui midagi oli halvasti, siis laitis. Lihtne. Kõlab natuke nagu Jaani ja Marko „Lihtsalt ütlemise aabits“ „Tujurikkujast“? Aga ei. Laitus Volli poolt pani sind tegutsema ja jalgu kõhu alt välja võtma. Kiitus aga... Ütleme nii, et vähesed meie seast on Volli käest kiita saanud... :) Kuid selle nimel püüeldi seda enam. Mõnedel see ka õnnestus, pärast rohket töörügamist. Volli lakoonilist konkreetsust hindasid tema üliõpilased kõrgelt.

Volli oli fenomen Eesti geoloogias. Kvaternaarigeoloogiasse, nii Eesti omasse kui ka globaalselt, on ta oma kaaluka jälje jätnud. Ülikooli haridusreform õppeprorektorina 4+2'lt 3+2'le oli paljuski Volli tegu. Ebapopulaarne, aga vajalik ettevõtmine. Ilmselt oli ta parim mees selle läbiviimiseks.

Volli pidas geoloogiaõpetuse järjepidevust Eestis ülioluliseks. Kui Eesti Geoloogi portaal vajas sel sügisel soovituskirja, et saaksime kandideerida Eesti teaduse populariseerija konkursil, siis pöördusime esimese allkirja saamiseks otse loomulikult just Volli poole.

Eesti geoloogia on kaotanud ühe oma parima poja. 23. detsember oli kurb päev kõigile Eesti geoloogidele.

Laupäeval 64-aastaselt ootamatult lahkunud Volli Kalmu ärasaatmine toimub Tartu Ülikoolis 30. detsembril algusega kell 11.

Sügav kaastunne omastele

Eelmine
Kamtšatka vulkaanidel
Järgmine
Volli Kalm läbi aegade

Vastused puuduvad

Email again: