Hannah Mikenberg sai õpilaste teadustööde riiklikul konkursil Eesti geoloogi eripreemia

27. mail toimus ERMis Õpilaste teadustööde riiklik konkurssi auhinnatseremoonia, kus anti üle ka Eesti geoloogi eripreemia, millega kaasneb rahaline auhind 350 eurot. Tänavuse parima geoloogilise töö "Soome lahe raua-mangaani konkretsioonide koostis ja tähtsus" kirjutas Hannah Mikenberg Tallinna Tehnikagümnaasiumist. 
Leidsime, et võitjaks valitud töö oli koostatud põhjalikult ja sisaldas endas kõiki olulisi uurimistöö osasid, sealjuures ka praktilist tööd. Tegu on tugeva ja kompleksselt muidu keerulist teemat käsitleva rakendusgeoloogilise uurimistööga, kus keskendutakse lisaks Soome lahe raua-mangaani konkretsioonide geokeemilisele iseloomustamisele ka maavara kaevandamisvõimalustele. Arvestades lähitulevikus ees seisvat keerulist olukorda rohetehnoloogiate toormaterjalide nõudluse kasvus ja varustuskindluses, on just oma teemapüstituselt tegu väga aktuaalse ja originaalse teemakäsitlusega.

Lisaks võitjale täname ka kõiki teisi konkursil osalenud õpilasi, kes oma töödes vähemal või rohkemal määral geoloogiateemasid kasvõi servapidi käsitlesid. See oli meile kõigile väga huvitav ja meeldiv lugemine.

Tegime mõni päev enne auhinna üleandmist Hannahiga ühe videokõne, kus rääkisime tema uurimistööst, geoloogiast ja tulevikuplaanidest. Vabandame ette, et videokõne helikvaliteet on kõikuv.
Eesti geoloog annab Õpilaste teadustööde riiklikul konkursil välja rahalist eripreemiat parimale geoloogiaga seotud uurimustööle alates 2018. aastast.
Eelmine
IN MEMORIAM - Anto Raukas
Järgmine
Rohepöörde mõjust maavarade otsingutele, uuringutele ja kasutusele

Vastused puuduvad

Email again: