Kennet Puiestee sai õpilaste teadustööde riiklikul konkursil Eesti geoloogi eripreemia

Kennet Puiesteele andis Eesti geoloogi eripreemia üle Sander Olo Eesti Loodusmuuseumist. Foto: Sven Tupits.
13. aprillil premeeriti Tartus Eesti Rahva Muuseumis Õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid töid. Esimest korda pani ka portaal Eesti Geoloog välja rahalise eripreemia, milleks oli sel korral 250 eurot. Selle sai Saaremaa Ühisgümnaasiumi 6. klassi õpilane Kennet Puiestee uurimistöö „Brahhiopoodid – kivistised Saaremaa pankrannikutel“ eest.

Miks Kennet?

Kenneti töö puhul on tegemist klassikalise geoloogilise uurimistööga, mis hõlmab ka märkimisväärset välitööde osa ja põhjalikku ülevaadet kirjandusest. Töö käigus omandas autor esimesed teadmised fossiilide uurimisest ja teadustöö koostamisest. Loodetavasti motiveerib see auhind Kennetit ka tulevikus jätkama maateadusalaste väljakutsetega.

Kust tuli Kennetil mõte valida just geoloogiaga seotud teema?

Kenneti sõnul hakkas idee idanema 2017. aasta suvel Junior Rangeri (Eestimaa rahvusparkide noore looduskaitsja kursused) laagris, mille käigus külastati Sirje Azarovi juhendamisel mitmeid paljandeid ja tutvuti kivististega. Septembris taas kooli minnes oli suvine ekskursioon veel värskelt meeles ja huvi kivististe vastu suur. Nõnda saigi juhendaja Inge Vahteriga räägitud, et võiks neid uurima asuda. Kitsamalt valiti välja brahhiopoodid, kuna nad on rohkem levinud ning seeläbi lihtsamad leida. Küsimusele, kas on ka plaanis tulevikus midagi taolist uurida, ütles Kennet, et on küll, kuid elu on veel pikk ning huvid võivad muutuda.

Soovime oma toimetuse poolt veel kord palju õnne ja edu edaspidises uurimistöös nii Kennetile kui kõigile teistele konkursil osalenutele.

2018. aasta õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimatest parimad. Foto: Sven Tupits.

Eelmine
Eesti Geoloogist saab Eesti Geograaf
Järgmine
Maa-amet uuendas reljeefikaarti

Vastused puuduvad

Email again: