Kerttu Vill sai õpilaste teadustööde riiklikul konkursil Eesti Geoloogi eripreemia

13. aprillil toimus ERMis iga-aastase õpilaste teadustööde riikliku konkursi auhinnatseremoonia, kus anti üle ka Eesti geoloogi eripreemia, millega kaasneb rahaline auhind 350 eurot. Tänavuse parima geoloogilise töö kirjutas Kerttu Vill Võru gümnaasiumist.

Kerttu töö "Võru kauplustes müüdavate mineraalvee liikide päritolu, keemilise koostise ja omaduste võrdlus" sisaldas endas kõiki olulisi uurimistöö osasid, sealjuures ka praktilist tööd, mille võttis ette suures osas iseseisvalt. Tegemist on tugeva tööga, eeskätt seetöttu, et uurimistööks võeti just täpselt sellise rakusastmega ülesanne, millest teadustöö autori jaks kenasti üle käis. Ei kasutatud ülikoolide udupeeneid laboreid ega teadlaste poolt kogutud materjali, vaid põhiline labor rajati koju ning materjal osteti Võru poodidest. Püstitati ülesanne ja sellele ülesandele saadi töö käigus ka vastus. Uurimistöö on ladusalt loetav ja üldhariv ka Eesti Geoloogi portaali tavalugejale, sest sisaldab järelduste hulgas ka mõningaid nõuandeid igapäevastele mineraalvee tarbijatele, mille peale muidu võibolla nii „omaenesetarkusest“ ei tulekski.

Lisaks võitjale täname ka kõiki teisi konkursil osalenud õpilasi, kes oma töödes vähemal või rohkemal määral geoloogiateemasid kasvõi servapidi käsitlesid. See oli meile kõigile väga huvitav ja meeldiv lugemine.

Tegime paar nädalat pärast auhinnatseremooniat Kerttuga videokõne, kus rääkisime tema uurimistööst ja tulevikuplaanidest.  

Eelmine
Rutt Hints: Ukraina sõda raputab Euroopa maavarapoliitikat
Järgmine
Geoloogide aprillikonverentsil osales üle 150 geoloogi

Vastused puuduvad

Email again: