Geoloogiline sünergia Maa-ameti kaardirakendustes

Maa-ameti geoportaalis on võimalik tutvuda kümnete kaardirakendustega, neist neli on loodud geoloogiliste andmete esitamiseks:

  • Ehitusgeoloogia
  • 1:50 000 geoloogiline baaskaart
  • 1:400 000 geoloogilised kaardid
  • Maardlad 

Maapõuehuvilised ei pea piirduma ainult nimetatud rakenduste sisuga, sest X-GIS2 keskkond pakub mitmeid uusi andmete kooskasutamise võimalusi. Üheks neist on kaardiaknasse oma soovitud kihtide ja aluskaartide lisamine. Kihte saab sisse tuua kõikidest X-GIS2 platvormil olevatest rakendustest, nii geoloogia teemadest kui teistest maainfo valdkondadest, samuti välistest WMS teenustest. Sisuliselt saab iga kasutaja luua enda jaoks uusi kaardivaateid, võttes aluseks mõne olemasoleva kaardirakenduse või tühja baasrakenduse. Enda koostatud rakenduse saab seejärel järjehoidjaks salvestada, teistega jagada, veebilehtedele lisada. Rohkem variante nendeks tegevusteks tekib peale geoportaali sisse logimist.

Kaardirakendused on muutunud ka ruumiandmete jaotuspunktiks. Otse kaardirakendustest saab huvipakkuvaid objekte alla laadida vektorfailidena GIS analüüside jaoks ning tabelitena muudel eesmärkidel. Kõik X-GIS2 rakendused on saadaval ka mobiilisõbralikus versioonis.

Näide: X-GIS2 baasrakenduse alusel loodud kaardivaade/järjehoidja

Tutvu näidisjärjehoidjaga siin

Hiljuti tutvustasime geoloogilisi rakendusi, andmete kooskasutamist ja teenuseid infopäeval, mille videod on järele vaadatavad Maa-ameti Youtube’i kanalis.  

X-GIS2 kaardirakendused ja juhendid

Autor

Ivo Sibul
Maa-ameti geoloogia osakonna nõunik

Toimetas Sander Olo
Eelmine
Digitaalsed uuringupunktid - kellele ja milleks?
Järgmine
IN MEMORIAM - Anto Raukas

Vastused puuduvad

Email again: